Genel olarak 20 tasarım ipucunu şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Logo: Yaptığınız tasarımın temelini kurumsal kimlik oluşturur. Logo sizin için her şeyin başlangıcıdır.

avantajport-logo

cocacola_png14

2.Kılavuz Yapısı (Grid’ler): Tasarlayacağınız sitenin Responsive  ve  stabil bir grid seti üzerine oturtun.

bootstra-grid

3.Araştırma: Tasarlayacağınız web sitesinin iş kolu üzerinde mutlaka ön araştırma yapın, daha önce yapılmış siteleri inceleyin.Fikir edinmek size zaman kazandırır.

4.Renkler: Tasarımlarınızda çok fazla sayıda renk kullanmayım. Bir ana renk ve onu tamamlayacak iki farklı renk size yetecektir.

220px-ral_k5_facher_rgbrgb_cmyk_fark

5.Tasarımda Düzen: : Katman yapınızı (Layer) ve yaptığınız tasarıma ait tüm unsurları düzenli şekilde dosyalayın ve saklayın.
ragman

6.Kontrast: Tasarımınızda kontrast (zıtlık) oluşturmayı unutmayın.

good-colour-228thiers

7.Basitlik: Basit her zaman güzeldir. Minimalist yaklaşımlardan kaçınmayın.

mac

8. Trendler: Yeni nesil tasarım trendlerini kaçırmayın, tasarımlarınıza mutlaka uygulayın.

trend

9)Orijinal Olun: Kopyalamayın!  İyi tasarımlar sadece sizin için esin kaynağı olsun.

kale

10.Senaryo: Tasarladığınız sitenin kullanılabilirliği arasından, öncesinde mutlaka bir kurgu ve senaryo çalışması yapın.

kale360

11.Tipografi: Tasarımınıza uygun modern font aileleri kullanın.

tipografik-web-sitesi

12.Görseller: Kaliteli görseller iyi bir tasarımın önemli parçası iyi optimize etmekle birlikte yüksek çözünürlükten korkmayın.

bayan-canta-modelleri-1 bayan-canta-modelleri-5

13.5 Saniye Kuralı: Unutmayın, ekranda ne olup bittiğini kullanıcıya anlatmak için en fazla 5 saniyeniz var. Tasarımlarınızda özellikle ana sayfayı bu kurala göre konumlandırın.

14.Beyaz Alan Tasarımı: Unutmayın, boşluklar da tasarımların dengeleyici birer parçasıdır. Boşluk bırakmaktan, tasarımınızı ferah tutmaktan çekinmeyin.
we-are-sofa

15.Hedef Kullanıcı Analizi: Tasarladığımız sitenin kime hitap edeceğini unutmayın, tasarımınızı buna göre şekillendirin.
hakkimizda-orta

16.Özel Uygulamalar: Yaptığımız tasarımın hangi altyapı ile çalışacağını öğrenin. 0 alt yapı ya da özel tasarım geliştirmeleri gerekebilir. Bunu önceden bilirseniz sonrasında sorun yaşamazsınız.
maxresdefaultc0d23d2d6769e53e24a1b3136c064577-php_logoasp-net-border

17.Kısa Formlar: Kullanıcı deneyimine özen gösterin. Uzun formlar kullanmayın. Basit ve anlaşılabilir tasarımlar oluşturun.
basarili-ux-495x400

18.SEO: Arama Motoru Optimizasyonu ‘nu asla göz arda etmeyin. SEO uyumlu sayfalar üretmeye çalışın. Gerekirse bir uzmandan yardım alın.

sunshine-coast-seo

19.Efekt Kullanımı: Dozunda hazırlanan görsel efektler etkileyici olabilir. Ancak fazlası zararlıdır. Kullanıcıyı içerikten kopartacak karmaşık efektlerden uzak durun.
techforecasting_blog-760x440

20.) Fazlalıkları Atın: Tasarımınızın taslaklarını çıkardıktan sonra, gereksiz elementleri projenizden çıkarın. Kullanıcının kafasını karıştıracak gereksiz detaylardan kurtulun. Nasılsa başka sayfalarda onlara yer bulursunuz!
Sunuyu indirmek için Tıklayınız..